8 Ocak 2011 Cumartesi

Vizyona Giren Filmler : Eyvah Eyvah 2 & Hür Adam

Eyvah Eyvah 2

Ata Demirer ve Demet Akbağ'ın başrollerini paylaştığı ve ilki izlenme rekorlar kıran Eyvah Eyvah filminin ikincisi çekildi. Bir yıl aradan sonra çekilen filmin ikincisi 7 ocak tarihinde vizyona girdi . Geçen yıl gösterime giren ilk filmi iki buçuk milyon izleyiciyi ekranlara çekerken, ikinci filmde de gülme garantisi veriliyor. Yaz aylarında Çanakkale ve civarında çekilen filmde Hüseyin rolünü canlandıran Ata Demirer, sevgilisi hemşire Müjgan'ın peşine düşüyor. Firuzan rolündeki Demet Akbağ ile birlikte Müjgan'ın kalbini kazanmaya çalışan Hüseyin bunun için her yolu deniyor. Eyvah eyvah iki renkli görüntüleri ve izleyenleri kırıp geçmesiyle çok konuşulacağa benziyor.


Hür Adam

Filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini Minyeli Abdullah ve Sürgün filmleriyle tanınan Mehmet Tanrısever yapıyor. Tanrısever kısa süre önce Samanyolu Haber Tv ekranlarına konuk oldu. Film hakkında bilgi veren Tanrısever duygulanmış, canlı yayında gözyaşlarını tutamamıştı.

Senaryosunu Ahmet Çetin, Mehmet Uyar ve Mehmet Tanrısever'in yazdığı filmde Mürşit Ağa Bağ, Ahmet Yenilmez, Orhan Aydın, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Murat Coşkuner rol alıyor. Bediüzzaman Said Nursi'yi oynayan Mürşid Ağa Bağ "Üstad'a benzemek için" çekimler öncesi 18 kilo vermiş.


Not : Eyvah eyvah filminin ilkini izlemiştim ve çok hoşuma gitmişti. Gerçekten güzel bir filmdi. Eyvah Eyvah 2' nin de ilk film kadar güzel olacağını tahmin ediyorum. Hür Adam filmi ise bana farklı olark çekici geliyor. Tarihi bir filme benziyor ve sanırım tarihte öğrendiğimiz bazı yanlış şeylerin doğrularını göstermeye çalışıyor.

Bu hafta vizyona giriş tarihleri nedeniyle birbirine rakip olan bu iki filmin ikisini de kaçırmayın derim. Şahsen ben ikisini de izleyeceğim....

0 yorum:

Yorum Gönder